Image

Na sportskom strelištu na Žuči održano takmičenje “Novogradski strijelac”

Povodom obilježavanja Dana Općine Novi Grad Sarajevo, 16. decembra, Udruženje Klub za praktično streljaštvo “CARACAL“ organiziralo je 2. takmičenje u streljaštvu „Novogradski strijelac“.

Takmičenje je održano na sportskom strelištu na brdu Žuč, a nastupilo je 25 takmičara iz 8 klubova.

Prvo mjesto u kategoriji žena osvojila je Saira Čano iz kluba praktičnog streljaštva „CARACAL“, druga je bila Emina Isakovića, iz KPS „SHOT“, dok je treće mjesto osvojila Vildana Bajrica iz KPS „BULLET“.

U muškoj kategoriji najbolji je bio Emil Knih iz streljačkog kluba „METALAC“, Nijaz Ćutuk iz kluba praktičnog streljaštva „CARAKAL“, dok je treće mjesto zauzeo Alen Čvoro, iz DKPT BiH.

U ukupnom plasmanu također su prvo i drugo mjesto zauzele Saira Čano i Emina Isaković.

Općina Novi Grad Sarajevo izgradila je sportsko strelište na brdu Žuč, mjestu odbrane Sarajeva i BiH od agresora, na lokalitetu između Doma oslobodilaca i Golog Brda. Strelište je otvoreno u aprilu prošle godine i omiljeno je mjesto ljubiteljima sportskog streljaštva.

Zaljubljenici u ovu vrstu sporta koji imaju vlastito oružje, mogu ga koristiti radnima danima u periodu od 10 do 13 sati, a rekreativci koji ne posjeduju oružje od 13 do 17 sati.

Osim sportista, strelište mogu koristiti i pripadnici sigurnosnih agencija, policija, vojne stukture i svi oni koji žele koristiti pogodnosti ove lokacije za treniranje i vježbu.